Zajednički onlajn čas škola iz Subotice i Čajkovskog

Međunarodna saradnja dve države, Rusije i Srbije i dve škole, iz ruskog grada Čajkovski i naše, realizovana zajedničkim časom usluživanja putem internet striminga, 26. maja 2021. godine. Čas je otvoren pozdravnim govorom direktora obe škole, Nadežde Tjukalove i Zombori Imrea, kao i govorom profesora Dragana Zarića, koji je vodio učenike u radu u realizaciji ovog časa. Učenici su usluživali goste primenjujući francuski način usluživanja, i to predelom, glavnim jelom i desertom (šnicle sa prilogom od graška, kukuruza i karfiola, štrudle sa makom i jabukom, crveno vino…). Usluživanje učenika koji pohađaju nastavu na smeru konobar ocenjivale su komisije iz obe škole, dok je sam čas ulepšan muzičkim tačkama.

Овај приказ слајдова захтева јаваскрипт.