Republičko takmičenje iz matematike u Zrenjaninu

Dunja Tomić učenica IV1 razreda na Republičkom takmičenju ekonomskih škola iz matematike, održanom u Zrenjaninu osvojila je III mesto.
Ovo nije njen prvi uspeh na državnim takmičenjima, u prvom razredu bila je II, a u drugom razredu III iz matematike. U martu ove godine iz predmeta osnovi ekonomije osvojila je II mesto.
Ovoliki uspeh na državnom nivou, Ekonomska škola ne pamti.
Naša Dunja, naš ponos!!!

Okružno takmičenje iz istorije

Ekonomska srednja škola Bosa Milićević je  14.04.2019. godine bila domaćin učenicima  Okružnog takmičenja iz Istorije.

Takmičenje je proteklo u pozitivnoj atmosferi uz zalaganje uprave naše škole, profesora i učenika.

Učenik naše škole, Marko Jović, iz 2-4 odeljenja, se plasirao na republičko takmičenje.

Rang lista se nalazi u prilogu.

Gimnazije

Stručne Škole

HUMANITARNO-EKOLOŠKA AKCIJA “ČEPOM DO OSMEHA”

Naša škola se pridružila ovoj humanitarno-ekološkoj akciji, prikupljajući čepove za reciklažu, koji će služiti za prikupljanje pomoći za medicinska pomagala za decu sa invaliditetom.

Овај приказ слајдова захтева јаваскрипт.

Предавање за ученике смера „Службеник у банкарству и осигурању“.

У организацији Народне банке Србија, у нашој школи одржано је предавање за ученике смера
„Службеник у банкарству и осигурању“. Предавање је одржано 03. априла у просторијама наше школе.
Предавању су присуствовали ученици трећег разреда наведеног смера.
Предавачи Миона Симовић Стаменковић (Credit Agricole Banka), Ивица Орос (Credit Agricole Banka) и
Изабела Зековић (Societe General Banka) су током трочасовног предавања изнели и теоријске и
искуствене ставове везане за теме Међународни документарни акредитив, 5К анализа у поступку
процене кредитне способности клијената и Анализа и организација банкарских послова – банкарски
системи.
Предавању је присуствовала и наставница Банкарског пословања Албина Капетановић.

Poseta Narodnoj banci Srbije

I naša škola se uključila u obeležavanje Evropske nedelje novca. Tim povodom, učenici 4.5 i 3.5 su sa svojim profesorima Ines Nađ, Evom Lazić i Albinom Kapetanović posetila Narodnu banku Srbije gde su u jednočasovnom predavanju upoznati sa istorijom razvoja novca, razvojem novca na tlu Srbije i obeležjima današnjih novčanica.

Evropska nedelja novca ima za cilj da podigne svest javnosti o benefitima finansijske edukacije u vremenu u kome se niska finansijska pismenost sve više doživljava kao problematična, naročito imajući u vidu nezaustavljivo napredovanje finansijske tehnologije koja ističe digitalnu prirodu novca.

Pored Narodne banke Srbije učenici su posetili i Muzej Jugoslavije tj. Kuću cveća, Kalemegdan, videli značajne institucije kao što su Hram Svetog Save, Narodnu biblioteku, stadione FK Partizana i FK Crvene Zvezde, Atelje 212,…

Republičko takmičenje iz Osnova ekonomije

Ekonomsko-trgovinska škola u Smederevu 22. i 23.03.2019. godine bila je domaćin Republičkog takmičenja iz Osnova
ekonomije. Učenica 4-1 Dunja Tomić je učestvovala na ovom takmičenju i osvojila 2. mesto. Profesor mentor je bila
Albina Kapetanović.

Opštinsko takmičenje iz istorije

Ekonomska srednja škola “Bosa Milićević” 17. marta 2019. godine bila domaćin Opštinskog takmičenja iz istorije.

Takmičenje je proteklo u pozitivnoj atmosferi uz zalaganje članova Uprave naše škole, nastavnika pratilaca, dežurnih nastavnika i učenika.

Rang lista takmičara se nalazi u prilogu.

Gimnazije

Stručne škole

Okružno takmičenje iz stranih jezika

Naša škola je 16. i 17. marta, 2019. godine bila domaćin Okružnog takmičenja iz engleskog,
nemačkog i italijanskog jezika.
Na takmičenju iz engleskog jezika je učestvovalo 34 učenika srednjih škola iz Subotice i Bačke
Topole.
Na takmičenju iz engleskog jezika, našu školu su predstavljale Tilinger Helena IV4, Bulatović
Aleksandra IV 4, Ostojić Maja IV1 i Kosanović Miloš IV1.
Na takmičenju iz nemačkog jezika je učestvovalo 14 učenika, a našu školu je predstavljala
Vukičević Mila iz IV4 razreda.
Na takmičenju iz italijanskog jezika učestvovala je jedna učenica.
Tabele sa rezultatima takmičenja se nalaze u prilogu.
17.3. 2019.           Stručno veće profesora stranih jezika

Engleski