Szakmai kirándulás- 43. Nemzetközi Turisztikai Vásár Belgrád

2022. március 25-én iskolánk idegenforgalmi és vendéglátói szakirányain tanuló diákjai szakmai kiállítások vettek részt Belgrádban, ahol a 43. Nemzetközi Turisztikai Vásáron bővebb betekintést nyerhettek az országos és nemzetközi idegenforgalmi kínálat trendjeibe, megismerkedhettek a legattraktívabb turisztikai programcsomagokkal és ízelítőt kaphattak a borászati és kulináris specialitásokból is.

Körzeti nyelvverseny angol, német és olasz nyelvből

2022. március 27-én, iskolák adott otthont az angol, német és olasz nyelvek körzeti versenyének, ahol az angol nyelvi versenyen Nađa Šulović  (4. osztály) Medvedić Mirna tanárnő mentorálásával a III. helyezést érte el, ezzel lehetőséget szerzett a köztársasági szintű versenyre való továbbjutásra, Ilija Ágnes (4. osztály) pedig  IV. helyezést ért el, mentora Nágel Teodóra tanárnő volt. Gratulálunk a tanároknak, mentoroknak és a tanulóknak a részvételért és az elért eredményekért!

Kereskedelmi menedzsment a gyakorlatban

Iskolánk harmadik osztályos tanulói  Ügyviteli gazdaságtan tantárgyból műhelymunkán keresztül ismerkedhettek meg a kereskedelmi menedzsment munkakörével, kihívásaival, gyakorlatával. Lazić Éva tanárnő felkérésére JALKSA ALEN kereskedelmi menedzser avatta be a tanulókat a szakma rejtelmeibe.

MULTIKULTURALIZMUS AZ ÉN TELEPÜLÉSEMEN

A szabadkai Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola harmadikos tanulói,

Kolovity Barbara és Visnyei Viktória,

részt vettek az újvidéki székhelyű Fórum az Oktatáshoz, az Együttműködéshez, a Polgári Társadalom Érvényüléséhez és Támogatásához (rövidített elnevezés: FESAP) és Vajdaság Autonóm Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság irodalmi pályázatán.

Munkájuk címe: MULTIKULTURALIZMUS AZ ÉN TELEPÜLÉSEMEN,

melyben tanulmányozták szülőhelyük többnemzetiségű és kultúrájú életét.

Mentoruk Pintér Molnár Edit magyartanár.

Ösztöndíj pályázat kitűnő tanulók részére

Tájékoztatjuk tanulóinkat, hogy az Oktatási, Tudományos és Technológiai Fejlesztési Minisztérium pályázatot írt ki a
2021/2022 -es tanévre vonatkozó diákösztöndíjak odaítélésére azon tanulók számára, akik kitűnő tanulmányi eredményt értek el a tavalyi iskolaévben.
A versennyel kapcsolatos információkat az Iskola hirdetőtábláján valamint az Oktatási, Tudományos és Technológiai Fejlesztési
Minisztérium honlapján tekintheti meg.
A pályázati űrlapok átvehetőek az iskola titkárságán.
Azok a tanulók,  akik 2020/2021 -ben ösztöndíjat kaptak, idén  azt az 1.a űrlappal igazolják, csatolják a 4. űrlapot,
és szülők személyi igazolványának fénymásolatát.
A dokumentumok benyújtásának határideje 2021. szeptember 30.

Használt könyvek vásásra

Értesítjük tanulóinkat, hogy 2021.09.9-én, csütörtökön 11 és 13 óra között az iskolaudvarban könyvvásárt tartunk,
ahol a tanulók eladhatják illetve megvásárolhatják a használt tankönyveket.
Rossz idő esetén a vásár az iskola egyik tantermében lesz.

Ünnepélyes tanévnyitó

Kedves Tanulók, Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy holnap az iskolaudvarban ünnepélyes tanévnyitót tartunk, amely az első éves diákok számára 7:45-kor kezdődik, a harmadik osztály számára pedig reggel 8-kor.  (Kérjük a tanulókat a kapun keresztül lépjenek be az udvarba, ne a főbejáratot használják). Az ünnepséget a délutáni váltásban tanuló osztályok számára is megtartják. A rendezvény a  himnusz meghallgatásával és eléneklésével kezdődik, majd a miniszter levelének felolvasása következik. Az ünnepség után a tanítás az osztálytermekben folytatódik, az iskola honlapján korábban közzétett, 2021. szeptember 1 -i órarend szerint.

2021.Szeptember 1.- Iskolakezdés és csengetési rend

Kedves Tanulók, Szülők, Kollégák!

A 2021/22-es tanév 2021. szeptember elsején kezdődik. Az oktatói-nevelői  munka az első modell szerint zajlik majd, a járványügyi előírásokkal összhangban. Az első tanítási napra vonatkozó csengetési rend a következő táblázatban szerepel.

Csengetés rend , 2021. szeptember 1., szerda

ELSŐ ÉS HARMADIK OSZTÁLY

ÓRA KEZDÉS BEFEJEZÉS SZÜNET TANÍTÁS
1-2. 8:00h 9:00h 15 perc Osztályfőnöki óra
3.  9:15h 10:00h 5 perc Órarend szerinti óra
4.  10:05h 10:50h 5 perc Órarend szerinti óra
5.  10:55h 11:40h   Órarend szerinti óra

MÁSODIK ÉS NEGYEDIK OSZTÁLY ÉS A III.8

ÓRA KEZDÉS BEFEJEZÉS SZÜNET TANÍTÁS
1- 2.  12:30h 13:30h 15 perc Osztályfőnöki óra
3.  13:45h 14:30h 5 perc Órarend szerinti óra
4.  14:35h 15:20h 5 perc Órarend szerinti óra
5.  15:25h 16:10h   Órarend szerinti óra

Az első és a harmadik osztály az első váltásban, míg a második, negyedik és a III.8 osztály a második váltásban vesz részt a tanításon.

Obavestenje za skole_Odluka Tima o modelima nastave_pocetak skolske godine

Sikeres, örömteli tanévkezdést kívánunk tanulóinknak!

Önkéntes véradási akció

A Vöröskereszt szervezésében 2021. 02.09-én önkéntes véradási akcióra kerül sor iskolánk éttermében, délelőtt 8 órától 10 óráig. A véradási akcióra,  minden járványügyi előírást betartva szívesen várjuk a 18 éven felüli tanulókat! Bővebb információ 2021.02.08-án, 9:40-kor kapható az iskolában a Vöröskereszt aktivistáitól.