Poseta ruskom gradu Čajkovski

U cilju razmene iskustava na polju obrazovanja i privrede uspostavljena je saradnja između ruskog grada Čajkovski i Subotice još 2017. godine. Tim povodom, u uzvratnu posetu školama i opštini ove permske oblasti putovali su predstavnici Politehničke i Ekonomske škole “Bosa Milićević” zahvaljujući lokalnoj samoupravi i donatorima.

U opštni Čajkovski dočekali su nas najviši zvaničnici, a svečanim programom u školi ukazana nam je čast i potvrda jakih prijateljskih veza između Rusije i Srbije.

Kroz obilaske Tehničke, Industrijske i Medicinske škole zaključeno je da postoji odlično funkcionisanje obrazovnog sistema i privrede bivajući i u posetama dvema fabrikama gde đaci obavljaju praksu.

Ekskurzijama u Votkins, Iževsk, sportski centar “Snježnik” obišli smo kulturne, verske i sportske institucije.

Naša škola i grad Subotica očekuju ruske goste u martu, a do tada želimo da ukažemo veliku zahvalnost svima koji su doprineli odlasku u Čajkovski i domaćinima velikog srca i duše.

Овај приказ слајдова захтева јаваскрипт.