Poseta Narodnoj banci Srbije

I naša škola se uključila u obeležavanje Evropske nedelje novca. Tim povodom, učenici 4.5 i 3.5 su sa svojim profesorima Ines Nađ, Evom Lazić i Albinom Kapetanović posetila Narodnu banku Srbije gde su u jednočasovnom predavanju upoznati sa istorijom razvoja novca, razvojem novca na tlu Srbije i obeležjima današnjih novčanica.

Evropska nedelja novca ima za cilj da podigne svest javnosti o benefitima finansijske edukacije u vremenu u kome se niska finansijska pismenost sve više doživljava kao problematična, naročito imajući u vidu nezaustavljivo napredovanje finansijske tehnologije koja ističe digitalnu prirodu novca.

Pored Narodne banke Srbije učenici su posetili i Muzej Jugoslavije tj. Kuću cveća, Kalemegdan, videli značajne institucije kao što su Hram Svetog Save, Narodnu biblioteku, stadione FK Partizana i FK Crvene Zvezde, Atelje 212,…

Овај приказ слајдова захтева јаваскрипт.