Republičko-takmičenje-iz-matematike-Matematičari-opet-pri-vrhu-rang-liste

Republičko takmičenje iz matematike – Matematičari opet pri vrhu rang liste!

Valjevo, 28. i 29. aprila 2017. – Na republičkom takmičenju iz matematike, naš tim je osvojio treće mesto.

Takmičenje je održano u Ekonomskoj školi “Valjevo“ , a učestvovali su predstavnici 42 škole iz cele Srbije.

Ekonomsku srednju školu „Bosa Milićević“ predstavljalo je četiri učenika koje su pripremali mentori Jelena Svorcan i Aniko Božik.

Pojedinačno plasman naših učenika je takođe odličan.

Učenica prvog razreda Dejana Gunić zauzela je 29. mesto, učenica drugog razreda Dunja Tomić osvojila je 2. mesto, učenica trećeg razreda Lea Kalmar osvojila je 7. mesto, dok je učenik četvrtog razreda Dejan Tosenberger zauzeo 2. mesto.

Učenici ESŠ “Bosa Milićević” Subotica, su i prethodne dve godine na ovom takmičenju bili pri vrhu rang liste (drugo mesto), pa nam rezultati govore da je znanje iz matematike na zavidnom nivou.

Čestitamo takmičarima i njihovim mentorima!