„Finansije za kasnije“

U našoj školi je 10.11.2016. održano takmičenje u društvenoj igri „Finansije za kasnije“.

Turniru, koji je organizovala Narodne banke Srbije, prisustvovali su učenici 4-1 (7 učenika), 4-2 (23 učenika), 4-3 (2 učenika), 4-5 (7 učenika), 3-2 (23 učenika) i 1-2 (4 učenika).

Albina Kapetanović, nastavnica ekonomske grupe predmeta, bila je koordinator dešavanja.

Društvena igra – Finansije za kasnije – osmišljena je kao edukativno sredstvo koje će igraču (posebno mlađim generacijama koje očekuje matura i ulazak u svet odraslih) na jedan veoma zabavan način, ukazati na to kakvi ga prihodi i rashodi očekuju u životu i kako će na najbolji način upravljati njima. Ova igra napravljena je po uzoru na slične društvene igre, ali prilagođena ovdašnjim uslovima. Sadrži detaljne predstave životnih situacija u kojima se možemo naći, a koje će od nas iziskivati pravovremene odluke kako bismo iz njih izašli kao pobednici. Prikazani su i mnogi finansijski proizvodi koji nas u savremenom društvu očekuju, a mudro upravljanje njima je osnovni cilj ove igre. Na koji način ćete se izboriti sa svim životnim zadacima i uštedeti što više finansija za pozno doba i penziju, odgovorićete sami igrajući ovu igru.