Maturska ekskurzija - Érettségi kirándulás

Érettségi kirándulás – 2016.

Mint már megszokott, a Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola végzős diákjai idén is izgalmas külföldi kiránduláson vehettek részt. 2016. szeptember 30.-a és október 4.-e között mintegy 140 tanuló először Bécsbe látogatott, majd Itália néhány híres városát tekintette meg. Bécsben a legnagyobb élményt a Természettudományi Múzeum jelentette, ahol mozgó dinoszaurusz és még százféle csoda várta a látogatókat. Szombat délelőtt a diákok a schönbrunni kastély gyönyörű, rendezett parkjában barangolva a kastély történetével ismerkedtek meg. A szálláshely Olaszországban, Lido di Jesoloban volt kialakítva. Vasárnap hajóval Velencébe utaztak, és a Szent Márk téren kézből etették a galambokat, de az esti diszkózást is nagyon várta mindenki. Másnap Sirmione ősi várát csodálták meg, ahol óriási, tölcséres fagylaltokat ettek, és a Garda tónál szép fényképeket készítettek. A látnivalók közül Verona sem maradhatott ki. Júlia erkélyét és szobrát mindenkinek látnia kell, de a szerelmi kívánságfal is nagyon vonzza a szerelemre vágyó látogatókat. A kirándulás vége felé  Padova építészeti értékeit tekintették meg, pl. az arannyal félig bevont Szent Antal templomot. A bevásárlás sem maradhatott ki a programok közül. Hazafelé tartva az olaszországi Palmanova bevásárló központban a márkás áruk közül mindenki megvehette, amire vágyott. A kirándulás sok új élménnyel és tudással gazdagította diákjainkat.