Diákjaink aktív részvétele a Jótékonyság gyümölcse elnevezésű humanitárius akción

Plodovi humanosti 2016, Berbanski dani Palić

A Szüreti Napok keretein belül már 18. alkalommal került megrendezésre a Rotary Klub jótékonysági rendezvénye, a Jótékonyság gyümölcse. Különlegessége, hogy a klub tagjai és a Bosa Milićević Közgazdasági Középiskola diákjai készítik és szolgálják fel az ételeket és italokat, majd azokat a lakosságnak, cégeknek és különböző szervezeteknek adják el.

„Az előző évben körülbelül tízezren látogattak el Palicsra a Szüreti Napok alatt, és körülbelül 4000 adag ételt készítettünk el.” −mondta Dejan Zvekić, a szabadkai Rotary Klub elnöke. Felhívta a figyelmet arra, hogy a befolyt összeget a klub jótékonysági és humanitárius akciókra szánja. Sorrendben már második éve a bevétel nagy részét ösztöndíj formájában a város azon középiskolásai és egyetemistái kapják, akik a szeptemberben kiírt pályázatra jelentkeznek és elnyerik azt. A klub már nyolc éve ír ki pályázatot ösztöndíjak odaítélésére. Idén októberig jelentkezhetnek a Szabadkán vagy más városban tanuló diákok és egyetemisták, csatolniuk kell a szükséges dokumentumokat és a versenyeken elért eredményeikről szóló igazolást. A jótékonysági akción befolyó összeg másik részét az oktatási intézmények, főként a fejlesztési és innovációs programok megsegítésére irányítják.

Forrás: