Aktivno učešće naših učenika u humanitarnoj akciji “Plodovi humanosti”

Plodovi humanosti 2016, Berbanski dani Palić

U sklopu Berbanskih dana takođe više je nego prepoznatljiva humanitarna akcija subotičkih rotarijanaca  – “Plodovi humanosti”. Rotari klub ovu akciju organizuje 18. put, a ista je specifična po tome što članovi kluba i učenici Ekonomske srednje škole “Bosa Milićević”, sami pripremaju i služe hranu i piće, a potom je prodaju građanima, firmama i organizacijama. Prošle godine tokom Berbanskih dana Palić je posetilo oko 10.000 ljudi a za naše sugrađane i goste, pripremljeno je oko 4000 obroka – rekao je Dejan Zvekić, predsednik Rotari kluba Subotica dodajući da sva prikupljena sredstva Rotari klub namenjuje za svoje donatorske i humanitarne akcije. Naime, drugu godinu za redom najveći deo prihoda od ove akcije biće usmeren za stipendije srednjoškolcima i studentima iz našeg grada,  na osnovu konkursa koji Rotari klub Subotica raspisuje već osmu godinu, početkom septembra meseca. Konkurs traje do oktobra meseca a na isti se mogu javiti učenici ili studenti koji su na studijama u Subotici ili u nekom drugom gradu, uz prikupljenu dokumentaciju, kao i uverenja o osvojenim nagradama na takmičenjima. Deo prikupljenih sredstava biće usmeren i za pomoć pojedinim obrazovnim ustanovama pogotovo za njihove razvojne programe i inovacije.

Izvor: