Teslini izumi (takmičenje u programiranju)

Cilj takmičenja

Cilj ovog konkursa je obeležavanje 160 godina od rođenja Nikole Tesle, okupljanjem mladih i talentovanih programera, koji bi svojom kreativnošću bacili svetlo na radove ovog velikog svetskog vizionara i izumitelja.

Teslini izumi - takmičenje u programiranju

Pravilnik i propozicije takmičenja

• Rad treba da predstavi Tesline izume na proizvoljan način i korišćenjem proizvoljnih programskih alata.
  • Rad treba dostaviti u formatu pogodnom za prikazivanje (izvršnu verziju) i izvorni kod.
  • Pravo na učešće na takmičenju imaju zainteresovani svih uzrasta.
  • Takmičar zadržava sva prava intelektualne svojine na rad.
  • Radove dostaviti e-poštom: programiranje@mef.edu.rs.
  • Nakon dostavljanja rada, kandidat će biti obavešten o prolasku u drugi krug takmičenja.
  • Vrednovanje rada vrše ocenjivačke komisije sastavljene od stručnjaka za određenu Članove ovih komisija imenuje organizacioni odbor takmičenja, vodeći računa o tome da isti poseduje sve preduslove za stručno i objektivno ocenjivanje pristiglih radova.
  • Vrednovanje učesnika se završava javnim glasanjem na društvenoj mreži Fejsbuk (kandidati koji prođu u drugi krug takmičenja biće blagovremeno obavešteni o detaljnijoj proceduri nastupa na društvenoj mreži).
  • Više informacija i stručnu pomoć možete zatražiti putem e-pošte: programiranje@mef.edu.rs.

Rokovi

• Rok za dostavljanje radova je 06.2016.
  • Proglašenje pobednika je 07.2016.
  • Svečana dodela nagrada je 07.2016. i održaće se u prostorijama fakulteta

Nagrade

1. Besplatna prva godina osnovnih akademskih studija na MEF fakultetu. Cena školarine za ostale godine školovanja je umanjena za 70% i iznosila bi 450 evra.*
  2. Besplatna prva godina osnovnih akademskih studija na MEF fakultetu. Cena školarine za ostale godine školovanja je umanjena za 50% i iznosila bi 750 evra.*
  3. Besplatna prva godina osnovnih akademskih studija na MEF fakultetu. Cena školarine za ostale godine školovanja je umanjena za 30% i iznosila bi 1050 evra.*

* Nagrada (vaučer) važi na ime donosioca i prenosnog je karaktera. Vaučer se može iskoristiti najkasnije za upis u školsku godinu 2016/2017.