Konkurs – maskota školskog Svetskog prventstva u odbojci

SVETSKA MASKOTA ZA SVETSKO PRVENSTVO

Konkurs za vizuelno rešenje i ime maskote Svetskog školskog prvenstva u odbojci 2016.

Konkurs za maskotu  otvoren je do srede, 31. marta.

Pravo učešća na Konkursu imaju svi učenici srednjih skola u Republici Srbiji.

Idejno rešenje treba da bude originalno i da simbolizuje školu, druženje, igru, radost, skok, jednostavnost, lepotu, posvećenost, lepršavost… odbojku.

Idejno rešenje maskote treba da sadrži sledeće priloge:

1. Vizuelni prikaz maskote u koloru
  2. Ime maskote
  3. Tekstualno obrazloženje

Idejno rešenje potrebno je dostaviti u jednom od sledećih oblika: crtež, odštampan u koloru, kompjuterski fajl.

Idejna rešenja i predloge za ime dostaviti u koverti formata A4, sa naznakom MASKOTA, dok u koverti treba navesti lične podatke i kontakt pošiljaoca.

Takođe, idejna rešenja mogu se dostaviti u elektronskom obliku sa slikom u prilogu i sa ličnim podacima, kontaktom pošaljioca i naznakom MASKOTA a original poštom sa gore navedenim uputstvom.

Rešenja koja ne sadrže sve priloge, ili stignu posle naznačenog roka, neće se uzimati u obzir. Konkurisani predlozi se ne vraćaju.

Najbolju maskotu za Svetsko školsko prvenstvo proglasiće Komisija sastavljena od eminenttnih stručnjaka u oblasti sporta i umetnosti:

1. Dragan Jovićević, urednik rubrike kultuta u NIN-u,
  2. Nina Radović, članica ULUS-a,
  3. Zoran Avramović, direktor marketinga Odbojkaškog saveza Srbije
  4. Jelena Medaković, direktorka Srednje škole za dizajn u Beogradu.

Učenik/učenica čije idejno rešenje bude proglašeno za najbolje dobija nagradu. Nagrada za usvojeno rešenje je najnoviji model android Huawei telefona.

Idejna rešenja slati na adresu:
Savez za školski sport Srbije
Bulevar Mihaijla Pupina 2, istočno krilo, kancelarija 432